Rozwiązania dla sektorów

Samorządy i administracja

Inwestycja w IT to przede wszystkim korzyści nie tylko dla samego sektora administracji publicznej, ale także dla samych obywateli. Dzięki nim możemy realizować coraz to nowe zadania, a także doskonalić procesy na różnych etapach realizacji. Dzięki IT urzędy mogą funkcjonować przy zdecydowanie niższych kosztach. Kolejną bezwarunkową korzyścią jest poprawa ogólnego wizerunku czy chociażby zwiększenie wydajności pracy i szybkości działań urzędników. Organizację pracy poprawiają takie systemy IT jak:

  • komunikacja elektroniczna,
  • sieć intranet,
  • tworzenie wirtualnych grup roboczych,
  • e-learning
  • systemy DMS,
  • audio- i wideokonferencje

Dużą popularnością cieszy się także monitoring wizyjny poprawiający bezpieczeństwo danych poufnych, a także do znacznego redukowania zagrożeń i ogólnego wzrostu bezpieczeństwa obywateli.

Telekomunikacja

Firmy coraz chętniej angażują się w rozwój infrastruktury czy usług telekomunikacyjnych. Dostęp do Internetu i szybka wymiana danych to standard w obecnej komunikacji współczesnego społeczeństwa. Kluczem w sukcesie w zakresie infrastruktury telekomunikacyjnej jest łączenie aplikacji informatyki i sieci komputerowych z tradycyjną komunikacją. Dlatego urządzenia końcowe obecnie świadczą usługi konwergentne. Ważna także jest odpowiednia priorytetyzacja oraz umiejętne łączenie usług i aplikacji oraz odpowiednie zarządzanie tymi aplikacjami. Kolejnym istotnym elementem jest obsługa sytuacji awaryjnych i koniecznych zmian. Narzędzia, jakie są obecnie powszechnie dostępne i wykorzystywane w sektorze telekomunikacyjnym to call-center, contact center czy CMR.

Edukacja

Obecnie nie sposób wyobrazić sobie żadnej uczelni wyższej bez sprzętu komputerowego. W większości mamy na myśli komputeryzację, która dostosowuje wprowadzane dane dla różnorakich systemów informatycznych. W ich zakres wchodzi na przykad sterowanie procesami administracyjno- zarządczymi, naukowo- badawczymi, a także dydaktycznymi. Dzięki rozwiązaniom IT łatwiej jest zarządzać kosztami, ale też poprawiać skuteczność działań czy choćby zwiększać ilość studentów poprzez poprawę wizerunku uczelni. Dla kandydata na uczelnie ważne jest pozyskanie w sposób nieskomplikowany harmonogramu rekrutacji, dostępnych kierunków czy innych tego typu informacji. Na to właśnie pozwala telefonia IP. Dzięki wideokonferencjom studenci mogą brać udział w seminariach, które odbywają się nawet na odległych uniwersytetach. Nad ochroną przed niepowołanym dostępem czuwa natomiast system monitoringu IP.

Handel i usługi

Obecnie nie wyobrażamy sobie handlu i usług bez odpowiedniego dotarcia do Klienta, a to nie byłoby możliwe bez oprogramowań i systemów IT, które są odpowiedzialne za działania zarówno z dziedzin sprzedażowych, jak i marketingowych. Działania sprzedażowe można spierać dzięki chociażby systemowi Digital Signage, którym możliwe jest zarządzanie z jednego miejsca i z jednej konsoli. Bezpieczeństwo towaru i sklepu zapewni nam monitoring, który wykorzystuje kamery cyfrowe. Dzięki niemu możemy analizować także ruch naszych Klientów. Dzięki automatyzacji sprzedaży możemy rozwijać systemy sprzedaży online i telefonicznej, kart płatniczych. Klient może w pełni „podglądać“ swoje zamówienie. Systemy IT informują ponadto sprzedawcę o każdym telefonie Klienta, a przy tym wyświetlają wszystkie bieżące informacje dotyczące owego Klienta. Aby nie utracić wizerunku w oczach Klienta system dba też o bezpieczeństwo danych wrażliwych.

Resorty mundurowe

To właśnie one są odpowiedzialne za sprawne funkcjonowanie Państwa oraz za bezpieczeństwo obywateli. Ich systemy są bardzo newralgiczne i potrzebny jest dobór takich rozwiązań, które sprostają nawet najbardziej rygorystycznym kryteriom dotyczącym bezpieczeństwa, ale też efektywności i wydajności.  Obecnie zaawansowane technologie pozwalają chronić sieci i urządzenia przed jednorazowymi, ale też długofalowymi atakami. Osoby uprawnione nie utracą przez to w żaden sposób swojego dostępu do potrzebnych im danych. Oferta zawiera także serwery wysokiej wydajności, podtrzymywanie zasilania czy przełączniki sieciowe, dzięki którym zagwarantowane jest przesyłanie nawet bardzo dużych ilości danych bez opcji ich utraty.

Finanse i ubezpieczenia

W rozwiązania teleinformatyczne sektor finansów inwestuje już od wielu lat. Aby współczesne systemy rozliczeniowe mogły sprawnie funkcjonować i być maksymalnie wykorzystywane przede wszystkim za absolutnie potrzebne uznaje się bezawaryjne łącza internetowe. Natomiast niezawodność bezpieczeństwa danych klientów i transakcji finansowych zapewniają zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Dla współczesnego Klienta ważna jest także najwyższa jakość obsługi i łatwa dostępność usług różnego rodzaju. Instytucje finansowe w trosce o zadowolenie Klientów inwestują więc w systemy call-center oraz wideokonferencje. Obecnie można z powodzeniem budować rozwiązania, dzięki którym można tworzyć różnego rodzaju systemy nie tylko bankowe, ale także ubezpieczeniowy czy finansowe. Warto tu wyróżnić systemy bezpieczeństwa korporacyjnego i urządzenia do backupu danych czy chociażby sieci szkieletowe.

Energetyka

Bez energetyki nikt nie wyobraża sobie współczesnej gospodarki. Dostawcy energii elektrycznej podkreślają wagę sprawnych sieci przemysłowych, ciągłości dostaw i odpowiedniego poziomy efektywności elektrowni. Aby usługi te mogły być łatwo dostępne i bezawaryjne ważne jest wykorzystanie różnych systemów IT. To właśnie dzięki nim komunikacja z odbiorcami jest prostsza, a zarządzanie przepływem w sieci energetycznej nie stanowi żadnego problemu. Aby tak się stało warto korzystać z systemów informatycznych, które stawiają na sterowanie i wytwarzanie, a także transmisję energii, dbają też o bezpieczeństwo. Dzięki nim nie musimy martwić się o zakłócenia czy kontakt z klientami, gdyż systemy call-center doskonale wpisują się w potrzeby konsumentów pod względem kontaktu z firmą. Warto też postawić na oprogramowanie służące zarządzaniu infrastrukturą IT, które usprawni codzienną pracę.

Produkcja

Setki hal produkcyjnych potrzebuje sieci, która zapewni pełną odporność na zakłócenia. Rzesze magazynów i składowisk natomiast nie mogą obecnie funkcjonować bez monitoringu IP. Towary muszą być zabezpieczone. Warto też pomyśleć o inwestycji w systemy sterowania oraz odpowiednich zarządzających oprogramowaniach. Kolejnym ważnym punktem na liście inwestycji jest instalacja do podtrzymywania zasilania w razie awarii – to ona właśnie nie dopuści do ewentualnych przestojów, jakie mogłyby wyniknąć z czasowych braków energii.

Użytkownicy indywidualni

Każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu potrzebuje urządzeń teleinformatycznych, jak na przykład routery – także te pozwalające na podłączenie internetu z ADSL, telewizji kablowej. Aby w łatwy sposób móc zbudować sieć domową potrzebne są także przełączniki i rozwiązania Wi-Fi. Jeżeli stawiamy na akcesoria komputerowe to tylko te renomowanych producentów. Bardziej wymagający użytkownik może zainteresować się bogatą ofertą obejmującą systemy NAS, dzięki którym można współdzielić treści multimedialne wszystkim użytkownikom znajdującym się w sieci domowej, natomiast każdy miłośnik kina w wersji domowej z pewnością zainteresuje się odtwarzaczami HD oraz sprzętem audiowizualnym. O cenne zasoby doskonale zadbają rozwiązania do backupu, zaś urządzenia gamingowe mogą zainteresować fanów internetowej – i nie tylko – rozrywki.

Hotelarstwo, konferencje, kultura i sztuka

Obecnie w standardzie oferty z zakresu infrastruktury hotelowej trudno sobie wyobrazić brak rozwiązań do wideokonferencji czy brak szerokopasmowego internetu. Posiadamy bogate portfolio produktów wizualnych, dzięki którym projekty dla obiektów hotelarskich,wystawienniczych czy lokali gastronomicznych są na najwyższym poziomie.

Transport

Firmy logistyczne coraz częściej sięgają po rozwiązania, które mogą im zapewnić nowoczesne technologie informacyjne. Szybki i bezawaryjny dostęp i obieg informacji w firmie, jak i z klientami jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o poprawne funkcjonowanie współczesnej firmy. Strategiczny rozwój firmie mogą zapewnić właśnie rozwiązania teleinformacyjne. A wraz z rozwojem firmy nieodłącznie wiążą się także uniwersalne wartości takie jak jakość, terminowość, bezpieczeństwo czy kompleksowość. Proponowane przez nas rozwiązania wspierające systemy logistyczne pomogą te wartości pielęgnować.

Placówki medyczne

Aby nieustannie podnosić jakość kształcenia i kwalifikacji lekarzy potrzebne są nowoczesne systemy komunikacji takie jak na przykład wideokonferencje czy polycom, pozwalające na transmisje zabiegów czy zdalne konsultacje lekarskie. Profesjonalna diagnostyka obrazowa nie może z kolei istnieć bez duplikatorów płyt, monitorów medycznych czy infrastruktury systemów PACS/RIS. Zaawansowane systemy pomogą obrazowaniu medycznemu. Systemy AV z kolei przydadzą się na każdej sali operacyjnej, chociażby po to, aby móc zasilać sprzęt medyczny także awaryjnie. O archiwizację danych medycznych zadbają systemy Veritas czy Skanery Kodak Alaris. Współcześnie placówka medyczna dbająca o nowoczesność i najlepsze wyposażenie lekarzy może zainwestować w tablety medyczne czy drukarki opasek, które znacznie usprawnią pracę personelu. Serwery oraz komputery w placówkach medycznych pracują bez wytchnienia, muszą zatem pracować w oparciu o najlepsze systemy operacyjne. Wydajność sieci szpitala zapewnią na przykład: Alcatel – Lucent, Aruba Networks, Extreme Networks, Netgear, ZyXEL Natomiast polecane serwery i pamięci masowe to chociażby Dell, Fujitsu. O bezpieczeństwo szpitalnych danych z pewnością zadbają liczne systemy ochrony danych jak na przykład Arcserve, asystemy zasilania UPS zadbają o zasilanie w razie awarii.